İncek Bölgesinde Yaşamak için 10 Mükemmel Sebep!

Ankara’nın en gözde yaşam alanlarından biri olan İncek, son dönemde popülerlik kazanan semtlerden biri olarak dikkat çekiyor. Şehir merkezine uzak olmamasına rağmen, şehrin karmaşa ve gürültüsünden uzak bir yaşam şansı tanıdığı için beğeni kazanan İncek, gelecek adına yatırım yapmak isteyenlerin de tercihleri arasında yerini alıyor. Son 5 yıl içerisinde nüfusunu katlayarak artıran İncek, ardı ardına yapılan lüks konut projeleri nedeniyle de gözleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak neden İncek’te yaşamalı? Gelin bu sorunun cevabına birlikte bakalım:

10 Mükemmel Özelliği ile İncek!

1-Şehre uzak, ama şehrin içinde…

Büyükşehirlerde yaşayan herkesin diline pelesenk olan cümlelerden biri şudur: Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak istiyorum. Aslında bu isteklerinde hiç de haksız sayılmazlar. Şehrin kalabalığı, kargaşası ve bitmek tükenmek bilmeyen gürültüsü, yaşamı giderek daha zorlu kılmaya başlıyor. Özellikle Ankara ve İstanbul gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu şehirler düşünüldüğünde, herkesin beklentisi gürültüden kaçmak, ama şehre de yakın olmak oluyor. Yani işe, okula, alışverişe yakın bir ev, ama aynı zamanda kargaşadan uzak bir ev. Ulaşımı kolay, ama trafikten uzak. Biraz hayal gibi geliyor öyle değil mi?

Aslında bu beklentilerin hepsini İncek karşılamıyor mu? Kalabalık yaşam alanlarından ve trafikten uzak bir bölgede konumlanan İncek, hayallerinizde tarif ettiğiniz o bölgenin tam karşılığı konumunda. Alışveriş merkezlerinden hastanelere, okullardan üniversitelere olan yakınlığıyla dikkat çeken bölge, ulaşım kolaylığıyla da bölge sakinlerinden tam not alıyor.

2-Problemsiz bir ulaşım…

Ulaşımın problem olduğu bölgelerde yaşam haliyle zor. Özellikle işten ya da okuldan eve dönerken trafikte saatlerini harcayanlar için ulaşım en önemli konulardan biri haline geliyor. Bu durum İncek bölgesini bir kez daha öne çıkarıyor. Değerli vaktinizi ulaşım için trafikte harcamak yerine daha verimli şekillerde geçirmek istiyorsanız, İncek sizin için de en uygun adres olacaktır.

3-Sosyal alanlara yakın…

Yaşantınızı sürdüreceğiniz bölgeye karar verirken etken unsurlardan biri de elbette bölgenin sosyal alanları olacaktır. Alışveriş merkezlerinden cafelere, eğlence merkezlerinden aktivite alanlarına kadar her şeyi bulabileceğiniz İncek semtinde, şehrin en iyi seçeneklerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Gordion, Ankuva ve Arcadium gibi gözde alışveriş merkezlerinin de İncek civarında yer aldığını bilmenizde fayda var.

4-Nezih bir semt, seçkin bir topluluk…

‘Ev alma, komşu al’ bu atasözünü her biriniz biliyor olmalısınız. Hafızalarımıza kazınan bu öğüt aslında hiç de haksız bir beklenti değil. Yaşam alanımızın konumu ve özellikleri kadar, etrafımızda yaşayan insanlar da durumumuzu etkileyebiliyor. Huzurlu bir yaşam sürdürmek istiyorsanız, seçkin insanların tercihi haline gelen İncek bölgesi ideal bir tercih olacaktır. Eğitim seviyesi yüksek bir kitleye sahip olan İncek’te, güven ve huzur içerisinde yaşamınızı sürdürebilirsiniz.

5-Temiz bir atmosfer…

Yaşayacağınız bölge için önceliklerinizden biri de elbette atmosferi olacaktır. Yaşayan herkesin de dile getirdiği gibi Ankara’nın kirli havasından uzak olan İncek, temiz atmosferi ile sonunda rahat bir nefes almanızı sağlıyor. Her sabah uyandığında yirmi dakika da olsa dışarı çıkıp yürüyüş yapmak, içerisine derin derin oksijen çekerek zihnini dinlendirmek isteyenlerdenseniz, İncek yine ideal bir seçim olacaktır.

6-En iyi özel okullar…

Eğitim de yaşantınızdaki önceliklerden biriyse, yaşadığınız bölgenin iyi okullara yakın olmasını istersiniz. Bunda yolda geçecek zamanı en aza indirme düşüncesi de hâkimdir. İncek bölgesinde yer alan okullar, başarıyla ön plana çıkan özel okullar olduğu için eğitim konusunda da şanslı olunmasını sağlıyor. Özellikle çocuklarınızın eğitimi konusunda hassassanız, İncek’te bulunan kolejler iyi bir seçim olacaktır. İlk ve orta dereceli özel okulların yanı sıra, İncek civarında özel liseler de bulunuyor.

7-Güvenlik konusunda hassas olanlara…

Birçok kişinin yaşam alanlarından beklentisi güvenliğin yüksek olmasıdır. Sürekli olarak polis ekiplerince denetlenen ve korunan bir bölge olarak İncek’te, toplum huzurunu bozan davranışlarla karşılaşılması ihtimali en aza indiriliyor. Tüm bunlara ek olarak yeni İncek konut projeleri de güvenliği ön plana alan projeler olduğu için bu bölgede güvenlik konusunda tedirginlik yaşamak söz konusu olmayacak. Akıllı güvenlik çözümlerinden de yararlanılan İncek konut projeleri, bu bölgede yaşamak istiyorsanız tercihleriniz arasında bulunabilir.

8-Zaman geçirebileceğiniz parklar…

Bazen bir cafede oturmak yerine açık bir alanda oturmayı, ağaçların arasında yürüyüş yapmayı, çocuklarınızın açık alanlarda eğlenceli zaman geçirmesini isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda imdadınıza yetişecek olan elbette parklar olacaktır. Özellikle hafta sonlarını değerlendirmek için tercih edebileceğiniz, sabah yürüyüşlerinizi yapabileceğiniz İncek parkları, beklentilerinize cevap verebilir.

9-Her şey ayağınızın altında…

İncek hakkında doğru bilinen yanlışlardan biri de yeni yapılanan bir bölge olması ve dolayısıyla ayni ihtiyaçları karşılayabilecek unsurların yakınlarda bulunmaması. Aslında böyle bir durum söz konusu değil. Lüks konut projelerinin de İncek’te boy göstermeye başlamasıyla birlikte zaten uzun yıllardır yaşam alanı olan bu bölge; marketiyle, pastanesiyle, kargo şirketleriyle, , bankalarıyla, cafeleri ve restoranlarıyla her şeyi ayağınıza getiriyor. Şehir merkezine gidip yapmanız gereken bir işlem de bırakmıyor.

10-Geniş ve ferah sokaklar…

Yaşam alanlarınızda dikkat ettiğiniz unsurlardan biri de geniş sokaklarsa, İncek bu konuda favoriniz olmaya aday! Kalabalık semtlerin dar ve sık sokaklarından uzakta yaşam sürdürmeye olanak sağlayan bu semtte, otopark probleminden bile kurtulabileceksiniz. Zaten konut projelerinin kendi otopark alanlarının bulunması, sokakların işlevsiz olması durumunun da önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir