Dil Öğrenmek İsteyenlere Her Yönü ile Ankara İngilizce Kursları

Yeni bir dille birlikte yeni bir kültürün de kapısını aralamak isteyenler için Ankara İngilizce kursları size istediğiniz eğitimi vermeye hazır bulunuyor.

Yeni bir dille birlikte yeni bir kültürün de kapısını aralamak isteyenler için Ankara İngilizce kursları size istediğiniz eğitimi vermeye hazır bulunuyor. Çağın evrensel dili haline gelmiş olan İngilizce’yi öğrenmek için hemen bir kursa kayıt olabilirsiniz.

Her yeni dil başka bir kültürün dünyanın kapısını aralıyor. Başka ülkelerde yaşayan insanlarla iletişim kurmak için en çok tercih edilen dil olan İngilizce, bunun dışında, eğitim ve çalışma hayatının da “olmazsa olmaz”ları arasında bulunuyor.

İngilizce’yi iyi seviyede bilmenin getirdiği avantajlar iş dünyasında daha iyi pozisyonların kapısını aralıyor.

Okul hayatında ise daha fazla kaynağa erişim ve yurt dışı bağlantılı programlardan faydalanmak adına bir artı sağlıyor. Biz de çocuk ya da büyük olsun herkes için uygun olabilecek kursların bir listesini derledik.

Ankara İngilizce Kursları Listesi

 

 

1992 yılında kurulan BRITISH SCHOOL, bugüne kadar 20.000 den fazla öğrencisine dil eğitimi vererek mezun etmiş ve bugün eğitim öğretim faaliyetlerini ilk günkü heyecanı ile sürdürmektedir. Sadece dil bilgisi kurallarına hakim olmanın yetmediği günümüzde, dil becerileri ile birlikte, etkin iletişimin de önemli olduğunu her zaman göz önünde bulundurmuştur. Hedefi her zaman, katılımcıların kendilerini rahat ifade edebilecekleri, kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri bunun yanı sıra çalışma hayatı koşullarına hazırlanabilecekleri bir ortam sağlamak olmuştur. Sadece İngilizce eğitimiyle başlamış olduğu yolculuğunda Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Çince gibi dillerde de eğitim veren hem özel sektör hem de kamu kurumları tarafından en çok tercih edilen kurumlardan biridir. Ayrıca birçok ülkeyle de yurt dışı dil eğitim programları yürütmektedir.

Online Başvuru İçin Tıklayın!

Perfect English

Ankara İngilizce kursları arasında 2002 yılından beri hizmet vermekte olan Perfect English birçok uluslararası alanda ortaklık kurduğu yabancı kurumlarla çalışmasının yanında Toefl, Ielts, PTE-GMAT gibi sınavların da resmi sınav merkezlerinden biri. Genel İngilizce öğreniminden başlayan eğitimleri yüksek seviye İngilizce gerektiren sınavlara hazırlık kurslarına kadar geniş bir yelpazede yer alıyor. İngilizce öğretmenleri tarafından kurulmuş olan Perfect English kendi öğrencileri için hazırladığı yayınlarla da onlara destek oluyor. Uluslararası konsepti içeren sınavlara hazırlık içinse doğrudan yurt dışında belirlenmiş olan orijinal kaynakların ülkeye getirilmesini sağlıyor. Batıkent, Ümitköy, Etimesgut ve Kızılay’da bulunan şubeleri ile şehrin hemen her noktasında İngilizce öğrenmek isteyenlere hedeflemeyi amaçlıyor. İngilizce eğitimine başlamak için bir kurs seçmeyi düşündüğünüzde Perfect English mutlaka aklınızda olsun.

Prestige English

Prestige English de 2004 yılından beri verdiği eğitimle Ankara İngilizce kursları arasında yetkinliğini kanıtlamış olanlardan biridir. Batıkent’te bulunan kursun öğrencilerinin eğitim sürecini en efektif şekilde geçirmesi için titizlikle hazırlamış olduğu programlar sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde İngilizce öğrenmeniz mümkün oluyor. Genel İngilizce ve IELTS Hazırlık dışında çocuklar için de İngilizce eğitimi vermektedir. Kendi bünyesindeki yayınlarla öğrencilerine destek olurken yetkin, işinde uzman ve güler yüzlü öğretim kadrosuyla birlikte derslerin keyifli bir öğrenim sürecine dönüşmesi konusunda da hassasiyet gösteriyor. İsterseniz iş hayatında isterseniz sosyal yaşamınızda isterseniz de eğitim hayatınızda sizi bir adım daha ileri taşıyacak olan İngilizce’yi öğrenmek istiyorsanız Prestige English de değerlendirmeniz gereken seçenekler arasında bulunabilir.

TÖMER

1984 yılında yabancılara Türkçe öğretmek için kurulmuş olan Tömer 1990 yılında yabancı dil eğitimi de vermeye başlayarak Ankara İngilizce kursları arasında yerini aldı. Ankara Üniversitesi bünyesinde buluna  Tömer verdiği kaliteli eğitim ve alanında derinlikli bilgiye sahip hocalarıyla birlikte en kısa doğru şekilde İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. 7 ile 16 kişi arasında bulunan sınıf mevcudu ile her öğrenciye yeteri kadar zaman ayrılabilmesi mümkün oluyor. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma olmak üzere dört ayrı kanaldan da dil becerisinin gelişmesi sağlanıyor. Sınıflarında bulunan DVD, TV ya da projektörlerle görsel olarak verilen derslerin desteklenmesine de önem veriliyor. Akademik ve bilimsel altyapısı sayesinde temel ve orta kurları başarıyla tamamlayan öğrencilerin sertifika almasının yanı sıra yüksek kuru tamamlayan öğrenciler de Ankara Üniversitesi Rektörünün imzasını taşıyan diplomayı alıyor. İngilizce öğrenmek isteyenler için TÖMER de en iyi seçenekler arasında yer alıyor.

Türk – Amerikan Derneği

ankara ingilizce kursları

İngilizce öğrenmek isteyenler için çok farklı dallarda eğitim veren kurslardan bir diğeri ise Türk Amerikan Derneği’dir. Kavaklıdere’de bulunan kursun 5-6 yaş çocuklara verilen İngilizce eğitimlerinin yanı sıra devlet ve özel kurumlarda çalışanların mesleki alanda ihtiyaç duydukları İngilizce eğitimi, Konuşma Kulüpleri, İletişimsel İş İngilizcesi ve başka bir çok dalda verdiği İngilizce eğitimi bulunuyor. İngilizce öğrenmek ve geliştirmek isteyenlerin haricinde uluslararası geçerlilikte yapılan sınavlar için hazırlık kursları da var. Türk ve Amerikan toplumları arasındaki bağı güçlendirmek ve her iki tarafın da birbirini daha iyi tanımasını sağlamak için kurulmuş olan derneğin bünyesinde yer alan dil kursu da İngilizce öğrenmek istiyorsanız tercihleriniz arasında yer alabilir.

American Time Dil Okulları

40 yıldır hizmet vermekte olan American Time Dil Okulları’nın bir şubesi de Ankara Kızılay’da yer alıyor. Ulusal Franchising Derneği’nin asil üyesi olmasının yanı sıra yine uluslararası birçok firmayla da ortaklık içinde bulunuyor. Yıllardır yetkin bir şekilde alanında hizmet verirken insanların en iyi şekilde İngilizce öğrenmelerini hedefliyor. Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve sınavlara hazırlık için İngilizce eğitimi veren American Time Dil Okulları işinde uzman olan eğitim kadrosuyla birlikte bilgisayar destekli sınıflarda eğitim alabilme imkanı da sunuyor. Bunun dışında 6, 8 ya da 10 kişilik mevcutlardan oluşan sınıflarında her öğrenciyle birebir ilgilenebilecek kadar zaman kalması da mümkün oluyor. Siz de İngilizce öğrenmek için kurs arıyorsanız Ankara İngilizce kursları arasından American Time Dil Okulları’nı aklınızda bulundurabilirsiniz.

English Time

6 kurluk olarak belirlediği İngilizce eğitiminde öğretmen merkezli bir eğitim anlayışı belirlemiş olan English Time, Kızılay’da bulunuyor. İletişimsel Yaklaşım ilkesinden yola çıkarak belirlemiş olduğu eğitim programlarında öğrencilerinin her türlü dili kullanma becerisine hakim olmasını amaçlıyor. 1997’den beri İngilizce dil eğitimleri veren English Time’dan yoğun iş temposu yüzünden kursa gitmeye vakit bulamayanlar için bir de Online eğitim fırsatı bulunuyor. Genel İngilizce’nin yanı sıra sınavlara hazırlık ve 18 yaş altına özel programlarla da eğitim veren English Time’ın farklı seviyelerdeki öğrenciler için belirlemiş olduğu eğitsel aktivitleri ve eğitim sürecine katkı sağlayacak ücretsiz hizmetleri de bulunuyor. Eğer hemen başlamak için bir Ankara İngilizce kursları içinde en doğru seçeneği arıyorsanız English Time’ı da bunlar arasında bulundurabilirsiniz.

Just English

İlk ve orta öğretimin her kademesine yönelik olarak İngilizce eğitimi veren Just English, sadece kendiniz için değil, çocuklarınız için de dil kursu aradığınızda aklınızda bulunması gereken kurslardan biridir. 2005 yılında İstanbul’da faaliyet göstermeye başlayan kurs sayısız öğrenciye eğitim vermiş ve vermeye de devam ediyor. En iyi dil okulu alanında birçok ödül almış olan Just English sadece kurs vermekle kalmıyor yurt dışı eğitim programları ve dil okulları konusunda da danışmanlık yapabiliyor. Hemen her yaş grubuna hitap edebilen eğitim programlarının dışında uluslararası sınavlara da hazırlanmanıza yardımcı olabiliyor.  Meslek ve eğitim hayatınızdaki standartların artması için İngilizce öğrenmek ve niteliklik bir kursa gitmek istiyorsanız Ankara İngilizce kursları içinde Kızılay’da yer alan Just English de tercihlerinizden biri olabilir.

British Town

20 yılı aşkın bir zamanda sektöründe sahip olduğu tecrübelerle en iyi eğitimi vermeyi amaç edinmiş olan bir diğer kurs da British Town. Genel İngilizce ve Yoğun İngilizce kurslarının yanı sıra uluslararası yeterliliğin tescili olan TOEFL, IELTS, TOEIC gibi sınavlara hazırlık kursları da veriyor. İş İngilizcesi kursunun da bulunduğu British Town, yoğun iş saatleri yüzünden sınıflara katılamayan ya da kursa gidemeyen çalışanlar için online kurs ve VIP kurs seçeneklerini de barındırıyor. British Kids bünyesinde 7 – 14 yaş arasındaki çocukların da İngilizce eğitimi almaları sağlanıyor. Hem kendiniz hem de çocuğunuz için bir kurs arıyorsanız Kızılay’da bulunan British Town sizin için en iyi seçeneklerden biri olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir