Tatar Mutfağı

Tatar Mutfağı Hakkında Genel Bilgiler

Doğal bir ortamın içinde bulunan Tatar Mutfağı yöresel tatlarıyla misafirlerine farklı lezzetler sunuyor. Mönüsünün zengin olmasının yanı sıra tamamen organik olması özelliği de taşıyan mekanda ağaçların altına yerleştirilmiş olan masalarda yapılan kahvaltı keyfi dinlendirici bir atmosfer sunuyor. Doğal ortamının dışında sıcak ve samimi bir servis anlayışı belirlemiş olması sebebiyle misafirlerini kendi evlerindeymiş gibi hissettiren mekânın bir aile kuruluşu olması da bu anlayışı perçinliyor. Şehrin yorucu ve boğan kalabalığından, temposundan uzağa gitmek istediğinizde Tatar mutfağı en fazla seveceğiniz durak olabilir.

Tatar Mutfağı’na Nasıl Gidilir?

İncek’te yer alan Turgut Özel Bulvarı üzerinden ulaşabileceğiniz İyimaya Sokak’ta yer alan Tatar Mutfağı’na şehrin merkezinden ortalama yarım saatlik bir sürüş mesafesiyle ulaşabilirsiniz. Özel araç yerine toplu taşıma ile ulaşımı tercih etmek için ise Güvenpark’tan Turgut Özal Bulvarı’na giden otobüsleri kullanmak mümkün oluyor. Ulaşım süresi sebebiyle çok fazla vakit kaybetmeden gidebileceğiniz Tatar Mutfağı sakin ortamı, organik lezzetleri ve huzurlu havasıyla misafirlerini şehrin yorucu ve kalabalık atmosferinin dışına çıkarıyor.

Tatar Mutfağı’nda En Çok Tercih Edilenler Nelerdir?

Giden bütün misafirlerinin dilinden düşmeyen Şi Börek, Tatar Mutfağı’nın en fazla sevilen lezzeti oluyor. Mekanın yöresel olan bu lezzetteki ününün dışında mantısının tadının da damakta kaldığını söylemek mümkün. Porsiyonların da doyurucu olduğu mekanın ısrarla tavsiye edilen diğer lezzetleri arasında ise ev tipi patates kızartması ve gözlemeleri yer alıyor. Özellikle kıyma, kaşar ve sos ile içi yapılan gözlemenin adı oldukça sık anılıyor. Tüm bunların dışında mönülerinin bir evde pişmiş yemekler kadar taze ve doğal yiyeceklerden oluşuyor olması ise mekanın lezzet kalitesine tam puan verilmesini sağlıyor.

Tatar Mutfağı’nın Ayrıcalıkları Nelerdir?

Mekanın ziyaretçilerinin tatları damaklarında kalan lezzetlerinin haricinde bulunduğu doğal atmosfer mekanın tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Keyifli bir sabah kahvaltısı için tercih edebileceğiniz mekanlar arasında bulunan Tatar Mutfağı ile yemyeşil bir ortamda evinizde gibi hissedebilirsiniz. Aileler için çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirebilecekleri mekanda küçük misafirlerin canın sıkılmaması için oynayabilecekleri bir alan da mevcut bulunuyor. Aile işletmesi olan Tatar Mutfağı’nda misafirlerin memnuniyetini sıcakkanlı, samimi ve güler yüzlü bir hizmet de sağlıyor. Mekan çalışanlarına özellikle memnuniyetlerini dile getiren ziyaretçilerin kendilerini evlerinde hissetmeleri de mekanın amaçları arasında bulunuyor.

 

Bir eleştiri bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İyimaya Sokak 30
06830 Ankara TR
Yol Tarifi Al