Pazar Sabahı için İncek Kahvaltı Mekanları

İncek, Ankara sakinlerinin son zamanlardaki favori semtlerinden biri olarak görülüyor. Hem konutları ile hem de restoranları ile Ankaralıları çekmeyi başaran bölge, gün geçtikçe daha popüler oluyor. Ankara’nın yoğun AVM hayatından sıkılanlar soluğu İncek’deki şirin ve dinlendirici mekanlarda alıyor. Bölgenin en meşhur yerleri de yazın çok tercih edilen, İncek Kahvaltı Mekanları. İncek kahvaltı mekanları için rehber niteliğinde olan, mekanları sıralayan ve değerlediren yazımızı mutlaka okuyun.

İncek Kahvaltı Mekanları

Eğriçimen Restoran

Eğriçimen, büyük ve yeşil bahçesiyle hafta sonları Ankaralıların doğayla buluştuğu bir yer. Çimlik ve ağaçlık geniş alanı içinde, yazın sıcaklardan kaçıp, ferah bir nefes alabileceğiniz bir ortam. Pazar günü kahvaltı için gidip, sonrasında keyifle oturabileceğiniz bir yer. İncek kahvaltı mekanları içerisinde kahvaltısı açık büfe olarak değil, serpme kahvaltı olarak servis Eğriçimen’in serpme kahvaltısında; peynir çeşitleri, reçel, bal, kaymak, kuru meyve tabağı gibi çeşitler var. Peynir çeşitlerinin lezzeti oldukça güzel ve yeterli. Kahvaltıda getirilen reçel ve petek bal lezzeti de oldukça güzel. Ek olarak sıcaklardan, yumurta çeşitleri, menemen, omlet çeşitlerini söyleyebilirsiniz. Meşhur olan el açması gözlemelerini de denemeden dönmemelisiniz.

Ekolojik Bahçe

İncek’ten merkeze dönüş yolunda, sağ tarafta bulunan Ekolojik Bahçe, organik kahvaltısı ile ünlenmiş bir mekan. Organik derken, sadece lafta organik değil tabi ki. Gerçekten bahçelerinde yetişen yeşilliklerden, biberlerden, ev yapımı reçellerden oluşan bir kahvaltıları var. Arka bahçede bulunan kümesten gelen yumurtanın lezzeti harika. Zaten mekan içerisinde tavuk ve tavşanları görebiliyorsunuz. Yani, doğal hayatı bir nebze olsun sunmak isteyen bir mekan Ekolojik Bahçe.

Kahvaltı için sundukları ekmekleri de ellerinden geldiğinde kendileri yapmaya çalışıyorlarmış. İncek kahvaltı mekanları içinde ev yapımı, doğal ve taze ekmekleri ile dikkat çeken mekanda, servis ettikleri sucukları bile kendileri yapıyorlar ve lezzetini de çok övüyorlar. Sofraya gelen kahvaltı çeşitleri tam anlamıyla göz doyurucu ve yeterli düzeyde. Tüm malzemeler doğal oldukları için çok lezzetli ve çok güzel. Bahçeden yeni koparılmış taptaze biberler ve yeşillikler kahvaltıda harika oluyor. Doğal ve sağlıklı bir üretim yapmaya çalıştıkları için takdir edilmesi ve gidilmesi gereken bir mekan.

Beymet – Beyhan Abla’nın Yeri

İncek’in eski mekanlarından olan Beymet, pazar kahvaltıları için tercih edilen yerlerden biri. Pazar kahvaltısı için tercih edebileceğiniz, kahvaltı çeşitleri ile doyurucu olan bir mekan. Yeşilliklerin içinde oturup keyifle kahvaltı yapabileceğiniz Beymet’te kahvaltı çeşitlerinin lezzeti gayet iyi fakat porsiyonlarının biraz çoğaltılması daha iyi olur. Beymet’in geniş yeşil alanı içinde, bahçede oturabileceğiniz kamelyalar bulunuyor. Buna ek olarak kapalı bölümü de mevcut. Eğer İncek kahvaltı mekanları içerisinden Beymet’e giderseniz sucuklu yumurtasını denemelisiniz.

Sarmaşık

İncek’in kahvaltı mekanları arasında bulunan Sarmaşık’ın, bahçesi ve ortamı harika. Sarmaşık’ın tek kişilik kahvaltı tabağı bir kişi için doyurucu ve göz doldurucu. Peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, kahvaltılık soslar, patates kızartması, sucuklu yumurta, reçel, bal ve söğüş tabağından oluşuyor ve bir kişi için oldukça yeterli bir miktar. Sarmaşık’ın tek kişilik kahvaltısı gibi serpme kahvaltısının da miktarı yeterli düzeyde. Omleti ve gözlemesi meşhur olduğu için kahvaltıya gittiğinizde ikisinden birini yemeden dönmeyin. Gözlemesinin lezzetini müşteriler çok seviyor ve omleti de mekanla birlikte ün yapmış.

İncek Sofrası

İncek’te bulunan eski restoranlardan biri olan İncek Sofrası, kahvaltı servisi de yapıyor. Haftasonları Ankara sakinlerinin sakin bir gün geçirmek için tercih ettiği yerlerden birisi. Ailecek gidebileceğiniz bahçesi ve tasarımı çok güzel olan, yazın kaçılabilecek bir yer. Ağaçların altında yapılan kahvaltının da lezzeti ve tadı ayrı bir güzel. Kahvaltılık çeşitleri ile doyurucu ve tatmin edici olan İncek Sofrası, müşterilerine büyük bir yeşil alan sunuyor. Ankaralılar da bu yeşil alanı yazın sıcaklarından kaçıp, ferah ve huzurlu bir ortamda vakit geçirmek için kullanıyorlar. Bu yeşilliklerin için bol çeşidiyle sunulan ve lezzeti de güzel olan serpme kahvaltısı hafta sonlarının mutluluğu oluyor. İncek kahvaltı mekanları içinde burayı tercih edenlerin en beğendiği yemek menemen. Şehrin karmaşıklığından kaçıp, kafanızı dinlemek için tercih edebileceğiniz bir mekan.

Çardak Cennet Bahçesi

Şirin bir evin bahçesinde kurulmuş olan Çardak Cennet Bahçesi, temiz ve geniş yeşil alanıyla müşterilerini çekmeyi başarıyor. Geniş ve ferah bir yeşillik alanı bulunuyor. Bahçesinde hem çardakları ile hem de şemsiye gölgelikleri ile hizmet veriyor. Ayrıca kapalı alanı ile de hizmet veriyor. Kahvaltısı kendi yetiştirdikleri sebzelerle servis ediliyor. Doğal ve organik olarak yetiştirdikleri ürünler ile kahvaltı sunuluyor. Aile işletmeciliği ile yönetildiği için bu duruma özen gösteriliyor. Kahvaltı tabağı zengin ve size yeterli oluyor. Kahvaltı tabağından ayrı olarak menemen, sucuklu yumurta ve omlet çeşitleri bulunuyor. Ayrıca, gözleme çeşitleri ile de göz doyuruyor. Patlıcanlı, peynirli, kıymalı ve sucuklu gibi tuzlu gözleme çeşitlerinin yanı sıra bal, ceviz ve kaymaktan oluşan tatlı gözleme çeşitleri de çok seviliyor. Çocuklar için taze süt bulundurmaları da ek bir avantajı. İncek’te bir hafta sonu vakit geçirmek isterseniz, Çardak Cennet Bahçesi iyi bir seçenek olabilir.

Heybeli Bahçe

İncek’te kahvaltı yapılabilecek mekanlardan biri de Heybeli Bahçe. Müşterilerin yeşil alanı ve ağaçların arasındaki masalarda kahvaltı yaptığı mekan, kahvaltısı ile de göz dolduruyor. Ailenizle birlikte pazar günleri huzurlu bir kahvaltı yapmak isterseniz Heybeli Bahçe’yi tercih edebilirsiniz. Zengin peynir çeşitlerinden oluşan peynir tabağı, kahvaltıların olmazsa olmazı lezzetli reçel çeşitleri, helva, zeytin, patates ve sosisten oluşan kızartma tabağı, sigara böreği ve söğüş tabağı ile yeterli bir kahvaltı sunuyor. Lezzetli ve zengin serpme kahvaltısı ile hafta sonları gidip, mutlu bir hafta sonu geçirilebilecek bir mekan. İncek kahvaltı mekanları seçeneklerinden biri olarak geniş yeşil alanı ile yaz günlerinde Ankaralıların sık sık sıcaklardan kaçıp biraz serinlediği yerlerden biri oluyor Heybeli Bahçe. Bahçesinde çocuklar için düşünülmüş küçük bir park alanı da bulunuyor. Bol ağaçlık alanıyla güneşli günlerde ağaç gölgesi altında kahvaltı yapmayı size sunuyor.

Halil Dayı’nın Yeri

İncek’te bulunan kahvaltı mekanlarından olan Halil Day’nın Yeri, köy kahvaltısı ile müşterilerin kalbini çalmış. Tüm yiyeceklerin ev yapımı olmasına dikkat edilen mekanda gözleme de el açması ve ev yapımı olunca, lezzetinden vazgeçilemiyor. Çadırlarda yapılan kahvaltı ile şehir hayatından uzaklaşıp doğal ortamda lezzetli bir köy kahvaltısı yapabiliyorsunuz. Çevrenizde yeşillikler ve kuş cıvıltıları arasında lezzetli ve taze ürünlerle güzel bir kahvaltı yapmak için ideal bir mekan. Halil Dayı’nın Yeri’nde gözlemeleri ve bazlaması müşteriler tarafından çok seviliyor. Peynir, zeytin ve reçel çeşitleri, bal, söğüş tabağı, kahvaltılık sosu ile klasik bir kahvaltı sunuyor. Ev usulü kızartması çok lezzetli ve müşterilerin en sevdiği yiyeceklerden bir diğeri. İncek kahvaltı mekanları arasında göçmen çadırlarında, lezzetli bir köy kahvaltısı yapmak isterseniz Halil Dayı’nın Yeri’ne uğramadan geçmeyin.

Hafta sonları, şehrin kalabalığından ve karmaşasından kaçıp, AVM hayatından uzaklaşmak isteyenler için, gidebilecekleri ünlü İncek kahvaltı mekanlarından oluşan bir liste hazırladık. Hafta sonu geldiğinde nereye gitsek diye düşünmeden önce mekanları anlattığımız yazımızı mutlaka okuyun.

2 comments

  1. Metin cehri

    Sayfanıza nasıl reklam verebilirim

    1. Merhaba Metin Bey; konuyla ilgili mail ile dönüş sağladık. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir