Ankara’da Spordan El Sanatlarına Her Şeyi Bulabileceğiniz Aile Yaşam Merkezi

Ankara’da sosyal aktiviteler için mevcut kurumlardan da faydalanmak için aile yaşam merkezleri hem çocuklar hem gençler hem de yetişkinler için birçok dalda faaliyet gösteriyor. Ankara’nın yükeselen semti İncek’te bulunan yaşam standartlarına erişim sadece semtin içerisindeki imkanlardan oluşmuyor. Şehrin kalabalığından, gürültüsünden uzakta ve daha çok yeşil alan içinde kurulan yeni yaşam konseptinin mümkün olan her türlü […]

Ankara’da sosyal aktiviteler için mevcut kurumlardan da faydalanmak için aile yaşam merkezleri hem çocuklar hem gençler hem de yetişkinler için birçok dalda faaliyet gösteriyor.

aile yaşam merkezi, ankara yaşam merkezi

Ankara’nın yükeselen semti İncek’te bulunan yaşam standartlarına erişim sadece semtin içerisindeki imkanlardan oluşmuyor. Şehrin kalabalığından, gürültüsünden uzakta ve daha çok yeşil alan içinde kurulan yeni yaşam konseptinin mümkün olan her türlü imkanı barındırması ya da her türlü imkana erişimi için bir fırsat sunması için sürekli bir yapılanma söz konusu oluyor. Sosyal aktivitelere, faaliyetlere ulaşan kanallar açmak için şehrin mevcut imkanlarından ve kapasitesinden de yararlanılmaya özen gösteriliyor.

Ankara içinde hem gelişim sağlayacak bir alanda eğitim almak hem de sosyal faaliyette bulunmak için aktif olarak faaliyet gösteren aile yaşam merkezi de uygun seçeneklerden biri oluyor.

Sanat, spor ve zanaat dallarında sayısız alanda ders veren uzman kadrolarıyla hem bir sosyal aktivite imkanına erişebiliyor hem de yeni insanlarla tanışıp kollektif olarak öğrenmenin zevkine vararak sosyalleşebilme şansına erişiyorsunuz. Biz de ilgilileri için bu Ankara’da bulunan bütün aile yaşam merkezlerini listeledik.

Planet Aile Yaşam Merkezi

aile yaşam merkezi

2009 yılından bu yana aktif olarak faaliyet gösteren Planet Aile Merkezi’nde hem kendiniz için hem de çocuğunuz için seveceğiniz bir alan bulabilmeniz mümkün. Merkezin sportif faaliyetleri arasında Karate, Güreş, Badminton ve daha birçok spor dalı bulunuyor. Sadece spordan ibaret olmayan konsepti sosyal ve kültürel faaliyetleri de içeriyor. Bu faaliyetler arasında ise Bilardo, Masa Tenisi, Tiyatro, Halk Oyunları ve daha birçok başka dal bulunuyor. Kendini geliştirirken yeni bir zanaat öğrenmek isteyenler için el sanatlarından matematik, satranç, diksiyon derslerine kadar birçok seçenek de mevcut bulunuyor. 4-14 yaş aralığını çocuk, 15-24 yaş aralığını gençler, 25-50 yaş aralığını yetişkinler ve 50 yaş üzerini de yaşlılar oluşturuyor. Yaşlılar için de bir lokali bulunan Planet Aile Yaşam Merkezi Etimesgut’ta bulunuyor.

Araplar Aile Yaşam Merkezi

aile yaşam merkezi

Ebeveyn olmanın getirdiği soumluluklarla birlikte sosyal aktivitelere pek zaman kalmıyor. Dahası, bireysel olarak ilgi alanlarını destekleyecek kadar esnek olabilmek iyice güçleşiyor. Ancak aile yaşam merkezi bu sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Ebeveynler kendi ilgi alanlarında faaliyet göstermeye ya da öğrenmeye vakit ayırırken çocuklarını kreşe bırakabilmeleri mümkün olduğu gibi, eğer varsa, kendileriyle yaşayan aile büyüklerinin de yaşlılar lokalinde iyi vakit geçirmesini sağlayabiliyorlar. Engelle bireylerin de sosyal aktivitelerden yararlanabilmelerini programlarına dahil etmiş olan Araplar Aile Yaşam Merkezi gezi ve piknik etkinlikleri de yapıyor. Spor, sanat ve kültür alanlarında dersler veren uzman kadrosu sayesinde hem yeni şeyler öğrenmenizi hem de kendiniz geliştirmenizi sağlıyor. Air Hokey’den Zeka Oyunları’na, Güreşten Badminton’a ve İngilizce’den Ney müzik aletine kadar birçok dalda bir şeyler öğrenmek ilginizi çekiyorsa Mamak’ta bulunan Araplar Aile Yaşam Merkezi’nin programlarına bir göz atabilirsiniz.

 Sincan Aile Yaşam Merkezi

aile yaşam merkezi

Her yaştan birey için sosyal aktivite alanları ve dalları bulunan Sincan Aile Yaşam Merkezi en büyüğünden en küçüğüne kadar bütün ailenize kapılarınızı açmaya hazır bulunuyor. 2003 yılından beri aktif olarak ve 107 personeli ile birlikte hizmet vermeye devam ediyor. Bugüne kadar ulaşmış olduğu 52174 üye ile birlikte paylaştıklarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Kültürel geziler, kent gezileri, şehir gezileri gibi düzenledikleri birçok sosyal etkinlik yanında ders verdikleri alanlardan birini ilgi çekici bulabilirsiniz. Hentbol, Step Aerobik, Beden Eğitimi Akademisi Hazırlık Kursları, Yüzme ve daha birçok sportif faaliyette bulunabilmek imkanı sağladığı gibi İngilizce,Satranç, Langırt, Sinema ve daha birçok alanda etütler de düzenliyorlar. İster spor alanında ister kültürel alanlarda isterseniz de sosyal alanlarda kendinizi geliştirmeye dair isteğiniz varsa aradığınızı bulabileceğiniz adreslerden biri de Sincan Aile Yaşam Merkezi olabilir.

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi

kuşcağız aile yaşam merkezi

2014 yılından beri faaliyet göstermekte olan bir diğer aile yaşam merkezi de Keçiören’de bulunuyor. Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi bünyesinde bulunan Çocuk Kulübü, Gençlik Merkezi, Hanımlar Lokali, Engelliler Merkezi ve Yaşlılar Lokali ile her yaştan kesime hitap edebiliyor. Dört bloktan oluşacak kadar geniş metrekareye sahip olan binanın bir de terası bulunuyor. Drama derslerinden takı tasarımına, voleyboldan pilatese, İngilizce’den diksiyon derslerine kadar birçok alanda eğitim alabilmeniz mümkün. Tüm bunların yanında masaj salonu, sauna-hamam, iki adet yarı olimpik yüzme havuzu, bowling salonu ve sinema da barındıran merkezin içinde aile bireylerinin ilgisini çekecek başka alanlar da düşünülmüş bulunuyor. Siz de daha detaylı almak ve kolayca kayıt yaptırmak isterseniz Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi’ni ziyaret etmenizde fayda var.

Kazan Aile Yaşam Merkezi

aile yaşam merkezi Kazan

Haftanın 7 günü kesintisiz hizmet veren Kazan Aile Merkezi çocukların donanımlı ve kültürlü bireyler olmasını hedeflerken yetişkinler için de ideal bir yaşam alanına sahip olmaları bakımından farklı faaliyetlerde bulunmalarını sağlayarak katkıda bulunuyor. 4 yaşındaki çocuklara yönelik olarak mevcut olan sosyal faaliyet programlarında 50 yaş üzeri yaşlı bireylere kadar hitap edebilecek geniş bir çeşitlilik barındırmayı başarıyorlar. Sauna, hamam ve buhar odasıyla haftanın yedi günü üyelerine hizmet veren Kazan Aile Yaşam Merkezi TEOG, LYS ve YGS kurslarıyla da çocuk ve gençlerin eğitim hayatına destek olabiliyor. Futbol, jimnastik, masa tenisi sportif faaliyetlerle bedenen ve zihnen gelişim sağlamanız mümkün olurken tiyatro ve oyunculuk derslerinden ebru sanatlarına kadar sanatsal ve kültürel olarak hayatınıza çeşitlilik katmanızı da sağlıyor. Bunun dışında çeşitli seminerler, konferasnlar ve gezilerle de hem sosyal aktiviteyi hem de öğrenmeyi bir araya getirmeyi başarıyor.

Pursaklar Aile Yaşam Merkezi

aile yaşam merkezi

Ankara’da tercih edebileceğiniz aile yaşam merkezlerinden biri de Pursaklar’da bulunuyor. 2009 yılından bu yana hizmet veren aile yaşam merkezi bugüne kadar yaklaşık 18.000 üyeye kapılarını açmış ve açmaya da devam ediyor. Üyelerin gün boyu faydalanabileceği internet sınıfları, oyun alanları ve kütüphanesi de bulunuyor. 4-6 yaş arası çocuk kulübünde drama derslerinden satranca, masa tenisinden badmintona kadar birçok alan bulunmaktadır. Diksiyon, Taekwando, keman, gitar gibi birçok alanda ders alabilmenin mümkün olduğu gençlik merkezinde de gençlerin aktif olarak faaliyette bulunabilmeleri sağlanıyor. Engelli bireyler için de bir lokali bulunan Pursaklar Aile Yaşam Merkezi’nde bilgisyar, resim, müzik ve ritm dersleri de verilmektedir. İlginizi çekebilecek aktiviteler için ailece vakit ayırmak isterseniz Pursaklar Aile Yaşam Merkezi de iyi bir seçenek olabilir.

Akyurt Aile Yaşam Merkezi

aile yaşam merkezi, ankara akyurt

Kuşaklar arasındaki zaman farkının onları tek çatı altında toplamaya engel olmadığını gözler önüne seren bir diğer aile yaşam merkezi de Akyurt’ta bulunuyor. Kültür, sanat, spor ve zanaat alanlarında ve birçok farklı dalda eğitimler veren Akyuırt Aile Yaşam Merkezi herkes için kapılarını açarken engelli olan bireylerin de sosyal aktivitelerden eşit derecede faydalanabilmesi için olanak sağlıyor. Çocuk, genç, yetişkin ve yaşlılar için yaş gruplarına ve kitlelerine uygun olarak hazırlanmış apayrı alanlarda gelişim sağlamak, öğrenmek ve öğrenirken de keyifli vakit geçirmek isteyenlerin kendilerine uygun bir seçeneği bulabilmesinin mümkün olduğu aile yaşam merkezi bünyesinde bir de şehir gezileri düzenleniyor. Sosyal bir aktivitede bulunmayı sadece öğrenmekle sınırlı tutmayan Akyurt Aile Yaşam Merkezi, Ankara’da görülecek tarihi yerleri gezmek isteyenler için de etkinlikler düzenliyor. Siz de bu imkanlardan faydalanmak ve zevk alacağınız bir alanda becerilerinizi geliştirmek isterseniz Akyurt Aile Yaşam Merkezi’nin programlarını inceleyebilirsiniz.

Çubuk Aile Yaşam Merkezi

aile yaşam merkezi

2008 yılından beri hizmet vermekte olan Çubuk Aile Yaşam Merkezi de geniş bir faaliyet alanı sunuyor. Her yaştan kabul edebileceği üyelere yönelik olarak farklı ilgi alanlarına hitap eden çeşitli başlıklar altında dersler veriyor, organizasyonlar düzenliyor ya da üyelerin etkinlikte bulunmalarını sağlıyor. Masa futbolu, bilardo, boks, mini golf gibi sportif faaliyetlerde bulunmak isteyenler için çokça seçenek barındıryor. Daha çok sosyal ve kültürel alanlardaki aktiviteleri tercih eden üyeleri için gezi ve piknik, sinema günleri, seminerler gibi etkinliklerin yapılmasını sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra matematikten satranca, takı tasarımdan ahşap boyamaya kadar birçok alanda dersler de veriyor. Siz de ilginizi çeken bir alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Çubuk Aile Yaşam Merkezi’nin programlarına bir göz atabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir