İncek: Şehrin Yoğun Stresinden Uzak Bir Yaşam

Ankara’nın en gözde yaşam alanlarından biri olan İncek, son dönemde herkesin tercihi olan semtlerden biri olarak dikkat çekiyor. Şehir merkezine uzak olmamasına rağmen, şehrin karmaşa ve gürültüsünden uzak bir yaşam şansı tanıdığı için beğeni kazanan İncek, gelecek adına yatırım yapmak isteyenlerin de tercihleri arasında yerini alıyor. Yeni yapılan en gözde projelerle birlikte nüfusu artmaya devam eden İncek, Ankara’nın merkezi konumu olarak görünüyor.

Sosyal ve Eğitim Alanlarına Yakınlığı

Yaşam alanlarınızı belirlerken, bulunduğu çevrenin önemini, ulaşımın kolaylığını ön planda tutarız. İncek alışveriş merkezlerinden cafelere, eğitim kurumlarından eğlence merkezlerine kadar her şeyi bünyesinde barındırmaktadır. İncek, şehir gürültüsünden uzak fakat şehir merkezine çok yakın olması, ayrıca kendi içinde seçkin bir toplumu barındırması, yatırım yapmak isteyenlerin de ilk tercihleri arasındadır. Özellikle son zamanlarda artan konut projeleri ve birbirinden lüks alışveriş merkezleri de  insanların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Çocuklarınızın eğitimi konusunda hassassanız, yaşadığınız bölgenin okula olan mesafesinin kısa olmasını istersiniz. Servis ücretleri, boşa kaybolan zamandan şikayetçi olmamanız için İncek’te bulunan eğitim kurumlarını tercih edebilirsiniz. İlk ve orta dereceli özel okulların yanı sıra, İncek civarında özel liseler de bulunmaktadır. Ayrıca Başkent Ankara’da bulunan bulunan özel üniversitelere çok yakındır.

Zaman Geçirmek İsteyeceğiniz Yeşil Alanlar

Bazen evde veya cafede oturmak istemeyebilirsiniz. İncek de  havaların güzel olduğu zamanlar veya kar yağarken yürüyüş yapmak isteyeceğiniz birçok park bulunmaktadır. Ailecek gidip yemek yiyebileceğiniz, arkadaşlarınızla hoş sohbetler ederken, temiz havayı içinize çekeceğiniz Ahlatlıbel İncek’te bulunmaktadır. Ahlatlıbel’de Mogan Gölü manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabilir, bol ve yemyeşil ağaçların eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Ahlatlıbel ulaşım açısından da merkezi bir yerde bulunmaktadır. Özel aracınızla ulaşmak isteyenlere otoparkıyla büyük kolaylık sağlayan mekanda, Kızılay ve Gölbaşı’na servisler de bulunmaktadır. Ayrıca Kızılay’ a ulaşım süresi 40 dakikadır. Mükemmel doğası ve manzarası olan Eymir Gölü’de İncek’te bulunan doğa harikası yerlerden bir tanesidir. Eymir Gölü, bol atmosferi, mükemmel görüntüsüyle Ankaralıların tercih ettikleri bir yerdir. Şehir merkezinde bulunan Eymir’de piknik yapabilir, bütün spor aktivitelerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca gölün çevresinde çeşitli kafe ve restoranlar da bulunmaktadır. Eğer piknik yapmakla uğraşamam diyenlerdenseniz bu restoranlarda tavuk, et gibi çeşitli lezzetleri bulmanız mümkün. Eymir Gölü Ankara’da ODTÜ içinde yer almaktadır. Eymir Gölüne üniversitenin iki kapısından giriş yapılmaktadır. Doğu kapısından girmek için İmrahor Vadisinde bulunan Mühte Köyü tarafından gelmeniz gerekiyor. Batı kapısından girmek için ise Gölbaşı ilçesindeki TEDAŞ lojmanları ile Polis Akademisi arasında bulunan yol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir