İncek Evleri İçin Dekorasyon İpuçları

Doku ve Desenler ile Dekorasyon İpuçları

Bir odayı doku ve desenlerle süslemek, ilginç ve canlı kılar. Düz, pürüzlü, kalın ve ince, parlak ve donuk kontrastlar ilgi odağını yükseltir ve bir odanın çok sabit görünmesini önler. İşte bu yüzden profesyonellerin şeritli desenleri, döşemeli zeminlerdeki halıları karıştırması veya deri ile hasırı birlikte kullanması bu nedenle.

Aynı şeylerle dolu bir oda sıkıcı bir hal alır. Bunun yerine, yüzeyleri, bitişleri ve hatta periyotları birleştirebilirsiniz. Örneğin, 19. yüzyıldan kalma bir büfe, 30’lardan kalma bir çift şık lamba tutabilir; Bir kentsel şehir evinin oturma odasında, tafta perdelerini deforme etmek için bir rafya koltuk eklenebilir. Büyü, çeşitli niteliklere sahip öğeler bir araya getirildiğinde gerçekleşir. Neyse ki, çoğu zaman, bu bize sahip olduğumuz şeyleri – sepetler, kitaplar, yorganlar – taze bir şekilde kullanmamızı sağlıyor.

 

Kat Kat Uyumluluk

Bir yastığın üstünde bir yastık, acele koltuklarda sandalye yastıkları, pamuklu perdelerle kibrit çöpü panjurları – sıcaklığı ısıtın. Özellikle soğuk iklimlerde, dokular steril veya soğuk üst tonların odalarını rahatlatır. Elbette, dokuyu nasıl tanıtacağınız dekorunuzun tarzına ve odanın uygulamasına bağlı olacaktır. Şık bir yemek odası, dağ kayak turundan çok daha ince bir el arayacaktır. Yemek odasında, yemek sandalyelerinde alev dikişli kumaş ve geniş, ağır dokulu bir yağlıboya resim yeterlidir. Kulübenin içinde Navajo battaniyeleri, şönil kanepeler ve deri koltuklar sıcağı artıracak ve hoş bir iç mekan oluşturacak.

Mutfaklar ve banyolar ilginç bir doku dizisi sergiler. Granit, fayans, paslanmaz çelik, cam ve ayna gibi parıldayan yüzeyler normdur. Parlak profilli eklenti cihazları bile fotoğrafa katkıda bulunuyor. Ancak çok sayıda sert kenarlı malzeme, bir tuğla ocağın, ahşap bir tavanın veya renkli kilim kilimin içinde bulunan bir miktar rahatlamayı gerektirir. Aşağı yukarı çağdaş bir tarzı tercih ediyorsanız, karıştırmak için sıcak renkli meşe zemin veya kiraz dolapları kullanmayı düşünün. Bir adada bir kasap blok üstü, yastıklı bir pencere koltuğu ya da toprak benzeri renklerde üç ya da dört rustik çanak çömlek gösteren tek bir raf, ortamın genel modernliğini dengelemeye yardımcı olacaktır.

incek konutları dekorasyon

Duvarlarda Hareketlilik ile İncek Evlerinde Dekorasyon

Çiçekli bir iğne oyası halı veya duvarlarda kullanılan bir kalıp, dokular gibi desenler bir odanın temposunu alır ve temasını destekler. Yol gösterici kurallar? Bir yatak odası gibi sessiz bir oda için daha az desen ve büyük, vahşi desenler söz konusu olduğunda kısıtlama egzersiz. Bu desenlerin artık göründüğü gibi, çok çabuk yorulmaya en uygun olanları onlar gibi görünebilir. Leopard baskılar ve kalın ekose, doğru ayarda, birlikte harika görünüyorsun.

Bununla birlikte, daha az gösterişli olmayan odalar aynı renkteki benzer desenlerle veya aynı olmayan ancak aynı renk aralığını paylaşan desenlerle de yapılabilir. Pencerelerde bulunan daha büyük ölçekli bir desendeki minderler ve döşemeler gibi yumuşak mobilyalarda küçük ölçekli tekrarlar iyi test edilmiş bir tekniktir. Yıllar boyunca, bazı desenler çok farklı stillerle ilişkilendirilmiştir. Soluk bir chintz İngilizce’yi çevirir; mavi beyaz bir karo Fransa ile ilgili. Doku ve desenin onlara nasıl fayda sağlayabileceğini görmek için yapı taşlarınızı – duvar, tavan ve zemin – inceleyin.

incek evleri duvar dekorasyonu

Dekorunuza göre tavanlar duvar kağıdı, dokulu boya ile boyanabilir veya kalay gibi bir malzeme ile kaplanabilir. Kabartma desenli bazı ağır kağıtlar tavana uygulanabilir ve ayrıca boyanabilir. En çok 19. yüzyılla ilişkilendirilen teneke tavanlar, kolayca monte edilmiş çelik, pirinç veya krom karolarda çoğaltılmaktadır. Boyalı veya boyanmamış dil ve oluklu tavanlar New England sahil evlerinde ve ayrıca verandalarda gelenekseldir.

Yeni bir ev inşa ediyorsanız, kirişlerin açıkta kalmasını sağlayın, diyelim ki, aile odası dokuya olduğu kadar kır evi cazibesi de katacaktır. Sepetleri, kurutulmuş otları veya kır çiçekleri demetlerini veya kirişlerden baş sarımsağı tellerini askıya alın ve bir başka dokunsal ilgi alanı elde edin. Kumaşla kaplı ya da çadırlı bir tavan romantik ya da eğlenceli. Koyu kırmızı ve beyaz çizgiler, örneğin, bir çocuğun odasını neşeli bir sirk ambiyansıyla iç içe geçirin.

Kumaş, asırlık bir duvar işlemidir – canlı duvar askılarından tavanın hemen altına yapıştırılmış çubuklardan sarkan hacimli perdeler. Tüylü, yün, çuval bezi veya taklit süet gibi kaliteli kumaşlar kağıt gibi duvarlara da yapıştırılabilir. Tüm odayı giydirmek yerine, dört direkli karyolanın ya da yazı masasının arkasındaki bir duvarı örtmeyi düşünün. Döşemeli duvarlar da doku ekler ve altlarında vuruş varken, rahatsız edici gürültüyle savaşmak için yüksek kaliteli bir çözümdür.

incek evleri duvar dekorasyonu

Sürükleme veya süngerleme gibi dekoratif boya işlemleri nispeten kolaydır ve ayrıca duvar kusurlarını da gizler. Ve gerçekçi, doğadan esinlenen duvar kağıtları, doku, desen ve tarzı birleştirir. Asya ya da Karayiplerden esinlenilmiş bir oda için çimen bezi ya da mantar gibi düşünün ya da bambu, taş ya da ahşabı simile eden kağıtları seçin. Bazı kağıtlarda ayrıca sahte kaplamalar, duvar resimleri ve alçı süsleme ve ahşap kalıplar gibi mimari detaylar da kopyalanmaktadır. Özel bir görünüm elde etmenize yardımcı olmak için, örnek duvar kağıdı kitaplarının çoğu tamamlayıcı renkleri, desenleri ve dokuları birlikte gösterecek şekilde ayarlanmıştır. Birkaç örnek kitabı eve taşıyın, kağıdın ışıktan nasıl etkilendiğini görün ve sipariş vermeden önce hangilerinin mobilyalarınıza en uygun olacağını görün.

Zemin seviyesinde bile, doku ve desen önemlidir. Neyse ki, her çeşit mekan ve stil için seçim puanları var. Odanızın nasıl kullanıldığına ve nasıl görünmesini istediğinize göre malzemenizi seçin. Mutfakta, seçenekler, yoğun restoranlarda bulabileceğiniz esnek lastik döşemelerden Akdeniz evlerinde bulabileceğiniz rustik pişmiş toprak kiremitlere kadar her şey olabilir. Ahşap dolgulara sahip çimento, çağdaş veya kır mutfağındaki ticari ürünler için iyi görünümlü bir ortaktır.

Renklerle Oynayın- Renkler ile Dekorasyon İpuçları

incek evleri renkler ile dekorasyon

Oda halı kaplıysa, günümüze getirmek için bazı alan halılarının üzerine katman uygulayın. Yazın hızlı bir şekilde nefes alması için parke bir zemine sisal halı atın ve güneş kapağına renkli bir bez koyun. Küçük bir toz odasında bile, kolayca yıkanabilen küçük bir halı atma halısı (güvenlik için kaymaz bir paspas üzerine tutturulur) şık bir şekilde yankılanır.

Renk, doku ve desenler kişiliği bir odaya kazandırır, ancak aydınlatma çok önemlidir. Sert havai ışıklı bir yatak odasının rahatlatıcı rahatlığını tek elle yok edebilir ya da yumuşak, bulanık aydınlatmalı bir oyun odasının heyecanını azaltabilirsiniz. Bir sonraki sayfada, evinizi nasıl düzgün şekilde aydınlatacağınızı öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir